Održan Welcome Day za strane studente

Sastanak dobrodošlice (Welcome Day) za strane studente, koji će tijekom ljetnog semestra studirati na sastavnicama Sveučilišta u Splitu, održan je u ponedjeljak u Multifunkcionalnoj dvorani sjevernog tornja Sveučilišne knjižnice, u organizaciji sveučilišnog Ureda za međunarodnu suradnju.

Dobrodošlicu na Sveučilište u Splitu studentima koji su došli iz brojnih europskih zemalja poželio je prof. dr. sc. Alen Soldo, prorektor za znanost i međunarodnu suradnju i Ana Ćosić, voditeljica Ureda za međunarodnu suradnju.

Nakon uvodnih pozdrava Antonija Žaja iz Ureda za međunarodnu suradnju predstavila je studentima sve informacije o Kampusu, Sveučilištu, kao i gradu Splitu kako bi im olakšala njihov studijski boravak. Tom prigodom strani studenti koji borave na Sveučilištu u Splitu tijekom cijele akademske godine podijelili su svoje Erasmus iskustvo.

Članovi studentske udruge ESN Split prezentirali su također svoj program Tjedna dobrodošlice za strane studente.