Predstavljen volonterski projekt "72 sata bez kompromisa"

Volonterski projekt „72 sata bez kompromisa“ održava se od danas, 18. listopada, do nedjelje istodobno u Zagrebu, Splitu, Dubrovniku, Sinju, Osijeku, Zadru, Metkoviću, Suhopolju, Sisku i Slavonskom Brodu. Akcije koje će se odvijati u Splitu predstavili su u Studentskom centru Pero Mihaljević, član Nacionalnog vijeća 72 sata bez kompromisa, Mariela Milošević, koordinatorica projekta u Splitu, i Doris Nazor, voditeljica Volonterskog centra mladih SKAC_ST, a podršku su mladima iskazali prorektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Goran Kardum,  Magda Vrvilo, pročelnica za socijalnu skrb, demografiju i zdravstvenu zaštitu Grada Splita i Meri Maretić, savjetnica za kulturu Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Splitsko – dalmatinske županije.

Samo u Splitu oko 700 mladih volontera tijekom 72 sata sudjelovat će u pedesetak akcija: ekološkim, zabavnim, kreativnim, akcijama sa socijalno osjetljivim skupinama, akcijama fizičkog rada i akcijama prikupljanja sredstava za najpotrebnije. Evo nekih:  makeover korisnika Caritasa i udruge MoSt - učenici Obrtničke škole u Splitu, svoje će znanje i vještine besplatno pokloniti korisnicima Caritasa i beskućnicima; uređenje socijalnih stanova - volonteri će pomoći očistiti i urediti stanove potrebitih obitelji na splitskom području;  terapijsko jahanje korisnika Centra Juraj Bonači - konjički klub Hanako otvorit će svoja vrata i razveseliti ekipu iz Juraja Bonačija; paintball i vožnja jedrilicom s korisnicima Dječjeg doma Maestral - spoj volonterske akcije i zabave; plesnjak s korisnicima Doma za starije i nemoćne - Zenta - mladi volonteri pjesmom i plesom razveselit će korisnike Doma. Također, volonteri 72 sata bez kompromisa uključit će se i u akciju pošumljavanja Mosora – Boranka. U sklopu projekta najavljen je humanitarni koncert "Glas žrtava obiteljskog nasilja" u subotu, 19. listopada s početkom u 20.30 sati, u velikoj sportskoj dvorani Studentskog centra u Splitu. Ulaz je slobodan, a sva prikupljena sredstva idu za žrtve obiteljskog nasilja te štićenike sigurne kuće u Splitu, među kojima ima i djece. Prorektor Kardum je pozdravio akciju, istaknuvši kako su ovakve manifestacije uvijek dobrodošle,  posebno kada ih organiziraju i provode mladi ljudi.