Otvorena 4. Hrvatska konferencija o kemijskom obrazovanju

4. Hrvatska konferencija o kemijskom obrazovanju održava se od 7. do 10. studenog  na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu. U prigodi otvaranja skupa pozdravne riječi su održali prof. dr. sc. Leandra Vranješ Markić, prorektorica za znanost i transfer tehnologije, prof. dr. sc. Nikola Koceić-Bilan, dekan Prirodoslovno-matematičkog fakulteta i Mate Omazić, pročelnik Službe za društvene djelatnosti Grada Splita.

Riječ je o međunarodnom stručno-znanstvenom skupu koji je specifičan zbog aktivne suradnje znanstvenika i nastavnika s ciljem unaprjeđenja nastave kemije u školama i na fakultetima. Organiziran je kroz predavanja, kratka usmena priopćenja i radionice na temu kemije i kemijskog obrazovanja.
Uz prigodne pozdrave prvog dana skupa posjetitelji su imali prigode čuti predavanje prof. dr. sc. Roberta Bucata s The University of Western Australia.