Predstavljanje knjige Georga Mateljana "Najzdravije namirnice svijeta"

Predstavljanje knjige  Georga Mateljana "Najzdravije namirnice svijeta"

Udruga bivših studenata i prijatelja Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu (AMACTFS) i Udruga Zdravi grad iz Splita organiziraju predstavljanje knjige Georga Mateljana "NAJZDRAVIJE NAMIRNICE SVIJETA" drugo dopunjeno izdanje.

Promocija će se održati  u srijedu, 13. ožujka, u 18 sati u amfiteatru A 02 Kemijsko- tehnološkog fakulteta (Zgrada tri fakulteta) , Ruđera Boškovića 35. Tom prigodom knjigu će predstaviti: prof. dr. sc. Dragan Ljutić, rektor Sveučilišta u Splitu; akademkinja Vlasta Piližota, Prehrambeno-tehnološki fakultet u Osijeku; prof. dr. sc. Irena Drmić Hofman, Medicinski fakultet u Splitu; prof. dr. sc. Tea Bilušić, Kemijsko-tehnološki fakultet u Splitu; izv. prof. dr. sc. Gloria Vickov, dekanica Filozofskog fakulteta u Splitu; doc. dr. sc. Vedran Poljak, Sveučilišni odjel za studije mora u Splitu i glavni urednik Željko Petrović, direktor Centra izvrsnosti „George Mateljan“ u Splitu.

Drugo hrvatsko izdanje knjige Najzdravije namirnice svijeta je revidirano, ažurirano i prošireno prvo izdanje (nagrada ''Josip Juraj Strossmayer“ za 2008.) i odražava sve što se dogodilo u području zdrave prehrane u zadnjih deset godina. Autor slijedi jedinstven koncept, u kojem paralelno koristi jednostavan svakodnevni jezik, pristupačan široj publici, a u isto vrijeme daje uvid i u sve najnovije relevantne činjenice dobivene pregledavanjem preko 10.000 novih znanstvenih istraživanja, publiciranih u najboljim časopisima iz područja prehrane i zdravlja, citiranih u znanstvenim bazama podataka (Pub Med, Scopus, Science Direct, HighWire, Biomed Central...).

Nakladnici knjige su Zdravi grad iz Splita i Mozaik knjiga iz Zagreba, a stručni recenzenti: akademkinja Vlasta Piližota, prof. dr. sc. Irena Colić Barić, prof. dr. sc. Irena Drmić Hofman, prof. dr. sc. Tea Bilušić, prof. dr. sc. Olivera Koprivnjak, prof. dr. sc. Greta Krešić, doc. dr. sc. Vedran Poljak i doc. dr. sc. Saša Missoni.