Predavanje na temu GMO na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu

Student forenzične kemije i molekularne biologije Roko Kunčić održat će predavanje na temu GMO u srijedu 20. ožujka s početkom u 15 sati  u amfiteatru A1-1 na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu.

„ Svaki genetski modificiran organizam prolazi kroz detaljne testove kojima se dokazuje odsutnost negativnih karakteristika, no postoji dosta predrasuda, negativnih mišljenja, neistina, ali i opravdanih kritika na račun GMO-a, što je i cilj raspraviti u ovom predavanju. Također će se obratiti pozornost na budućnost CRISPR-Cas metode koja predstavlja revoluciju genetike.
Ovo predavanje pruža mogućnost svima da osjete revolucionarni razvoj genetike koji se ostvaruje u sadašnjim vremenima, naročito obzirom da razvoj genetike nikad nije bio veći nego što je sada“  -  stoji u najavi predavanja.