Besplatan odlazak na konferenciju za mlade - Twin Town Youth Conference on SDG 6

Berlin, 30. listopada – 3. studenog 2023.

Charlottenburg-Wilmersdorf (Njemačka) i Split, prijateljski su gradovi još od 1970. godine, a sada je iz Charlottenburg-Wilmersdorfa stigao interesantan poziv našim učenicima i studentima.

Na jesen, u Berlinu održava se Twin Town Youth Conference on SDG 6, na temu održivosti vodnih resursa, a ciljana skupina su mladi od 14 do 21 godinu starosti.

O konferenciji:

Mjesto: Berlin, Njemačka

Vrijeme: 30. listopada – 3. studenog 2023.

Tema konferencije: dostupnost, kvaliteta i održivost vodnih resursa – Cilj održivog razvoja (SDG) 6 UN-ove Agende 2030. – ključni su element za razvoj naših gradova.

Prijava osigurava:

• sudjelovanje na međunarodnoj konferenciji mladih o održivosti vode (na engleskom)
  • tjedan dana s mladima iz nekoliko europskih gradova u središtu Berlina (okrug Charlottenburg-Wilmersdorf)
  • zajedničke prezentacije projekata, razmjena, uzbudljivi program radionica, razgovori sa stručnjacima, filmske projekcije i razgledavanje Berlina.
  • održivo putovanje vlakom (ili avionom ako vlak traje više od 24 sata), smještaj, hrana, program na licu mjesta.

Uvjeti za prijavu:

• projekti mladih o održivosti vode – bilo u školama, sveučilištima, župama, udrugama za očuvanje prirode itd.
  • do 5 osoba u dobi od 14 do 21 godine po projektu (plus voditelji po potrebi).

Na projekt se može prijaviti nekoliko projekata po gradu prijatelju. Kako je broj sudionika ograničen, na temelju kvalitete prijava, bit će odabran jedan projekt po gradu.

Prijave s kratkom prezentacijom projekta i sudionika potrebno je poslati najkasnije do 31. ožujka 2023. na https://ogy.de/C-W.

Budite dio tjedna u Berlinu, u kojem se vaš vodni projekt susreće s drugim projektima iz pobratimskih gradova diljem Europe!

Izvor: Grad Split

Foto: Norbert Braun, Unsplash