Međunarodna suradnja

Delegacija Sveučilišta u Splitu posjetila Sveučilište Penn State u SAD-u

Delegacija Sveučilišta u Splitu u sklopu strateškog partnestva sa Sveučilištem Penn State službeno je posjetila sjedište Sveučilišta Penn State u SAD-u. Delegaciju u sastavu, prorektor prof. dr. sc. Alen Soldo, prorektor prof. dr. sc. Marko Rosić i prorektor prof. dr. sc. Branko Matulić, primio je predsjednik Sveučilišta Penn State  Eric Barron. U razgovoru je analizirano proteklo razdoblje suradnje koje je ocjenjeno izvrsnim i izražena je nada da će se suradnja ne samo nastaviti nego i proširiti.

Delegaciju je na radni sastanak primio i izvršni podpredsjednik i rektor Nick Jones s kojim su dogovoreni detalji suradnje u narednom petogodišnjem razdoblju.

Na prigodnoj svečanosti dodjeljen je počasni doktorat Sveučilišta u Splitu prorektoru za globalne programe Penn Satea, Michaelu Adewumiju. Ujedno je potpisan i ugovor o strateškom partnerstvu za slijedeće petogodišnje razdoblje.

Delegacija je posjetila i Sveučilište Columbia u New Yorku gdje se sastala sa alumijima Sveučilišta u Splitu.