Najave i događanja

Potpisani ugovori s novim nastavnim bazama studija Dentalne medicine

Svečano potpisivanje ugovora o uspostavljanju suradnje s novim nastavnim bazama studija Dentalne medicine Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Splitu, održano je u srijedu, 15. ožujka, u Vijećnici Medicinskog fakulteta u Splitu.

Tom prigodom ugovore su potpisali prof. dr. sc. Šimun Anđelinović, rektor Sveučilišta u Splitu, prof. dr. sc. Zoran Đogaš, dekan Medicinskog fakulteta u Splitu i 15 predstavnika privatnih ordinacija koje će postati nove nastavne baze, kao i prim. Dragomir Petric, dr.med., ravnatelj Doma zdravlja Splitsko-dalmatinske županije, ustanove koja već surađuje s Medicinskim fakultetom, no ta suradnja je proširena na ordinacije dentalne medicine u sklopu Doma zdravlja, koje će, također, postati nastavne baze studija Dentalne medicine.

Na ovaj način studentima će se omogućiti stjecanje stručnih vještina i znanja, odnosno obavljanja kvalitetne stručne prakse, dok će ordinacijama dentalne medicine otvoriti mogućnost prepoznavanja obrazovanih, mladih, stručnih kadrova.

Prilikom potpisivanja ugovora, rektor Anđelinović je istaknuo kako je u sustavu obrazovanja potrebna dualnost, odnosno, uz stjecanje teorijskih znanja na Fakultetu, studenti će praksu obavljati kod svojih mentora u nastavnim bazama. Svoje zadovoljstvo nije krio ni dekan Đogaš, istaknuvši da će studenti 6. godine studija Dentalne medicine odlaziti na stručnu praksu kod svojih mentora, kako bi u svom budućem zanimanju bili što bolji i uspješniji. O važnosti kvalitetne prakse najbolje zna prof. dr. sc. Dolores Biočina - Lukenda, prodekanica za studij Dentalne medicine Medicinskog fakulteta u Splitu, koja je istaknula iznimnu važnost suradnje s novim nastavnim bazama, a potpisivanju ugovora nazočio je  i prof. dr. sc. Ante Tonkić, prodekan za nastavu Medicinskog fakulteta u Splitu.

Uz prim. Dragomira Petrica, ugovore su potpisali: Privatna ordinacija dent.med. Gorana Guteša, Dental studio Ugrin - Tina Delonga, dr.med.dent., Dental Kovačić  - Ante Kovačić, dr.med.dent., Privatna ordinacija dent.med. Marin Popović, Privatna ordinacija dent.med. Mate Galić, Privatna ordinacija dent.med. Trogrlić, Privatna ordinacija dent. med. Dea Jurić Perković, Privatna ordinacija dent.med. Branka Radić, Privatna ordinacija dent.med. Tomislav Milas, Privatna ordinacija dent.med. Nikica Pirović, Privatna ordinacija dent.med. Ante Vuković, Privatna ordinacija dent.med. Dario Bojčić, Privatna ordinacija dent.med. Brano Tot, Privatna ordinacija dent.med. Ivan Galić  i Privatna ordinacija dent.med. dr.sc. Neven Vidović.