Najave i događanja

Dobitnik Nobelove nagrade prof. Erwin Neher na Sveučilištu u Splitu

Prof. Erwin Neher, dobitnik Nobelove nagrade u području medicine za otkrića o radu ionskih kanala, sastao se u petak, 6. travnja, s prof. dr. sc. Šimunom Anđelinovićem, rektorom Sveučilišta u Splitu i upravom Medicinskog fakulteta, dekanom prof. dr. sc. Zoranom Đogašem, prodekanima prof. dr. sc. Antom Tonkićem, izv. prof. dr. sc. Renatom Pecotić i doc. dr. sc. Joškom Božićem te Alenom Juginovićem, predsjednikom Organizacijskog odbora skupa "Praktična znanja za studente". Također, na Medicinskom fakultetu je boravio i prof. Fabrizio Benedetti, vodeći svjetski znanstvenik u području placebo i nocebo efekta, koji je dan prije u okviru međunarodnog skupa održao  zanimljivo predavanje na temu: "Placebos, words and drugs - sharing common mechanisms of action".

Prof. Neher je u prepunom amfiteatru Medicinskog fakulteta održao predavanje "Kako i zašto sam dobio Nobelovu nagradu? Ion Channels: Their Discovery and Their Role in Biomedicine and Pharmacology“, a sve prisutne je uvodno pozdravio i rektor Anđelinović.