Najave i događanja

THE objavio novu rang-listu: Sveučilište u Splitu na 107. mjestu

Times Higher Education objavio je novu rang-listu pod nazivom „Emerging Economies University Rankings 2018“, kojom su obuhvaćena sveučilišta iz zemalja tzv. „rastućih ekonomija“.

Na rang-listi su se našla i dva hrvatska sveučilišta – Sveučilište u Splitu, koje je zauzelo 107. mjesto, te Sveučilište u Zagrebu koje se našlo na zbirnoj poziciji od 201. do 250. mjesta.

Već petu godinu zaredom, na samom vrhu našla su se dva kineska sveučilišta - Peking University i Tsinghua University, dok je među prvih deset sveučilišta na rang-listi njih čak sedam kineskih.

Ove je godine rangiranjem obuhvaćeno 378 sveučilišta, što je više u odnosu na prošlu godinu. Korišteno je 13 pokazatelja uspješnosti uobičajenih za THE World University Ranking, međutim indikatori su prilagođeni na način da reflektiraju razvojne prioritete sveučilišta tzv. „rastućih ekonomija“.