Najave i događanja

Uručeni ugovori za projekte jačanja internacionalizacije hrvatskoga visokoškolskog sustava

Svečanost uručenja ugovora za jačanje internacionalizacije hrvatskoga visokoškolskog sustava održana je u petak, 12. listopada, u Ministarstvu znanosti i obrazovanja.  Tom prigodom, za 30 visokoškolskih projekata uručeni su ugovori o dodjeli bespovratnih 50 milijuna kuna ustanovama koje uz međusobna povezivanja planiraju studije na stranim jezicima. Ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjak ustvrdila je kako je to poticaj u smjeru jačanja partnerstva i umrežavanja kod kuće i na međunarodnoj sceni. Na svečanosti je bio i Marko Pavić, ministar rada i mirovinskog sustava kazavši kako Europski socijalni fond u aktualnom razdoblju ima na raspolaganju 13 milijardi kuna za provedbu reformi i društvenih promjena u Hrvatskoj te da je obrazovanju, jednom od četiriju područja u tom fondu, na raspolaganju više od 3,5 milijarde kuna.

Sukladno odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja o financiranju projekata iz Poziva na dostavu projektnih prijedloga UP.03.1.1.02. Internacionalizacija visokog obrazovanja, tri su projekta sa Sveučilišta u Splitu:

1. „Internacionalizacija diplomskih studijskih programa na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Splitu“, nositelj: PMF Split s partnerima: Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu, Mediteranski institut za istraživanje života i Oracle Hrvatska, vrijednosti  1.780.928,91 kn

2. „Internacionalizacija studijskih programa svih razina na Medicinskom fakultetu u Splitu“, s partnerom KBC Split, vrijednosti 1.797.856,81 kn

3. „Internacionalizacija studijskih programa Morskog ribarstva i Vojnog pomorstva na Sveučilištu u Splitu“ nositelj: Sveučilište u Splitu s partnerima: Pomorskim fakultetom u Splitu, Filozofskim fakultetom u Splitu i Sveučilišnom knjižnicom u Splitu, u vrijednosti 1.750.274,03 kn

Vezani dokumenti