Najave i događanja

Veleposlanici Republike Francuske održali predavanje na Filozofskom fakultetu

U povodu Međunarodnog dana žena, veleposlanici Republike Francuske NJ. E. Philippe Meunier i Nj. E. Corine Meunier, na Filozofskom fakultetu su u petak, 8. ožujka, održali predavanje na temu „Djelovanje Francuske na području ravnopravnosti žena i muškaraca“.
U predavanju su pred mnogobrojnim studentima i profesorima govorili o mjerama i aktivnostima koje Francuska poduzima na području ravnopravnosti, a posebice vezano uz profesionalnu jednakost. U tom kontekstu poseban naglasak je stavljen na njihovo osobno iskustvu dvaju veleposlanika imenovanih na jednu diplomatsku funkciju, na kojoj se izmjenjuju svakih šest mjeseci.
Uvažene goste su uvodno pozdravile prof. dr. sc. Đurđica Miletić, prorektorica za međunarodnu suradnju, prof. dr. sc. Gloria Vickov, dekanica Filozofskog fakulteta i Tamara Ljubičić, voditeljica Odjeljka za međunarodnu suradnju Filozofskog fakulteta.