Najave i događanja

Veleposlanik Kraljevine Španjolske posjetio Sveučilište u Splitu

Sveučilište u Splitu u četvrtak, 14. ožujka, posjetio je veleposlanik Kraljevine Španjolske u Republici Hrvatskoj, Nj.E. g. Alonso Dezcallar de Mazarredo u pratnji gospodina Mirka Tunjića, koji će sutra biti imenovan počasnim konzulom Kraljevine Španjolske u Splitu. Tom prigodom su ugledne goste u Rektoratu primili prof. dr. sc. Dragan Ljutić, rektor Sveučilišta u Splitu, prorektorice prof. dr. sc. Đurđica Miletić i prof. dr. sc. Leandra Vranješ Markić  te poslovna tajnica Ivana Pletković.

Na sastanku se razgovaralo o dosadašnjoj odličnoj suradnji Veleposlanstva, odnosno španjolskih sveučilišta sa Sveučilištem u Splitu. Posebno je bilo riječi o alijansi šest sveučilišta „European University of the Seas (SEA-EU)“ u kojoj je, uz naše Sveučilište, jedan od članova i University of Cádiz (UCA, Spain). S obzirom na mediteransku orijentaciju splitskog sveučilišta, odnosno alijanse (SEA-EU) posebno se istakla mogućnost zajedničkog djelovanja u znanstvenim područjima vezanima uz znanja o moru i pomorstvu. Bilo je riječi i o jačanju znanstvene suradnje između dviju zemalja te mogućnostima još snažnije međusobne razmjene studenata i profesora. Obostrano je istaknuta želja za unaprjeđivanjem dobrih odnosa u potencijalnim zajedničkim projektima, ali i pobližem upoznavanju splitskih studenata sa španjolskom kulturom i jezikom.