Sveučilišni sport

Odbojkašice prvakinje Hrvatske, košarkaši 3x3 osvojili broncu

Na državnom prvenstvu u odbojci na pijesku i košarci 3x3 održanom u subotu, 29. rujna, u Zagrebu na ŠRC Jarun Sveučilište u Splitu osvojilo je zlato u odbojci na pijesku u ženskoj konkurenciji i broncu u košarci 3x3 u muškoj konkurenciji.

Ekipu Sveučilišta u Splitu u ženskoj odbojci na pijesku predstavljale su Rudy Renko Ilić i Nikolina Klarić. Na putu do finala stajale su im ekipe Veleučilišta VERN, Sveučilišta u Rijeci i Veleučilišta u Karlovcu. U finalu su naše cure pobijedile već poznate protivnice Sveučilišta u Rijeci rezultatom 2-1 u setovima.

Za košarkašku ekipu Sveučilišta u Splitu nastupali su Ivan Jukić, Marin Jeličić, Ivan Bilić i Marko Knežević. Skupinu su prošli s pobjedom protiv Zagrebačke škole ekonomije i menadžmenta i pobjedom protiv Sveučilišta u Zagrebu. Slijedila je pobjeda  protiv Sveučilišta u Rijeci u četvrtfinalu te poraz u polufinalu od Veleučilišta u Vukovaru. U utakmici za treće mjesto pobijedili su Veleučilište u Rijeci.