Znanost i tehnologija

Održana svečana promocija doktora znanosti Sveučilišta u Splitu

Svečana promocija doktora znanosti Sveučilišta u Splitu održana je u petak, 18. svibnja  na Medicinskom fakultetu. Riječ je o 54. promociji doktora znanosti na kojoj je uručeno 52 diplome. Doktorantima se obratio rektor Sveučilišta u Splitu prof.dr.sc. Šimun Anđelinović, čestitavši im na velikom uspjehu.

-  Znanost je perjanica Sveučilišta i njome se dičimo. Skoro svaka naša sastavnica ima poslijediplomske sveučilišne studije i vrlo smo ponosni  na njihovu kvalitetu, čemu svjedoče rezultati do sada provedenih akreditacija po kojima je od šest studija u Hrvatskoj, četiri sa Sveučilišta u Splitu ponijelo oznaku najviše razine kvalitete – kazao je rektor Anđelinović, poželjevši promoventima da se u budućnosti uključe, među ostalim, i u rad Sveučilišta te svojim radom i znanstvenim pristupom pomognu svojoj zajednici, odnosno domovini te da svoja iskustva i znanja primijene u praksi kako bi tehnološki unaprijedili procese te poboljšali transfer tehnologije.

- Pozivam vas da ostanete u kontaktu s našim Sveučilištem, preko alumni udruga i tako pomažete njegov razvoj. Naime, Sveučilište upravo bilježi svoje najveće uspjehe  pa je nedavno prema Times Higher Education rankingu smješteno na 8. mjesto u Novoj Europi, stoga je obveza svih nas da vodimo računa o razvoju naše zajednica i društva – zaključio je rektor Anđelinović.

U glazbenom dijelu programa sudjelovali su: studentica solo pjevanja na Umjetničkoj akademiji Split Gabrijela Deglin, uz korepetitora Zorana Velića i Gitaristički kvartet Umjetničke akademije.

Promovirani su pristupnici koji su doktorsku disertaciju obranili na sljedećim fakultetima:

Ekonomski fakultet
18. Nađa Šuća
19. Ivana Tonković Pražić
20. Mira Vujeva

Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje
1. Đorđe Dobrota
2. Ivana Golub
3. Elizabeta Krstić Vukelja
4. Ivo Marinić-Kragić
5. Darko Parić
6. Željko Penga