Znanost i tehnologija

U Noći muzeja interdisciplinarna izložba „Sva lica Rižinica“ u Muzeju Hrvatskih arheoloških spomenika u Splitu

U okviru ovogodišnje manifestacije Noć muzeja, u petak, 1. veljače u 18 sati bit će otvorena i interdisciplinarna izložba „Sva lica Rižinica“ u Muzeju Hrvatskih arheoloških spomenika u Splitu koja uključuje arheologiju, antropologiju, radiologiju, forenziku, umjetnost i nove tehnologije.

Rezultat je to studentskog projekta kojega financira Sveučilište u Splitu, a u suradnji Umjetničke akademije, Sveučilišnoga odjela za forenzične znanosti i Muzeja hrvatskih arheoloških spomenika. Zbog velikog interesa znanstvene zajednice i javnosti za interdisciplinarnim istraživanjima povijesti, u suradnju su uključeni i Odjeli sa sveučilišta Penn State, i to odjeli za antropologiju i forenziku, čiji su se znanstvenici Tim Rayan i Mitchell M. Holland uključili u istraživački tim Laboratorija. Dio snimanja lubanje mikro CT-om i analize DNK omogućio je zajednički projekt kojega financira Sveučilište u Splitu, Penn State Sveučilište i Odjel antropologije na Penn Stateu.

Vezani dokumenti