Preddiplomski sveučilišni studijski program „Hotelijerstvo i gastronomija“

U akademskoj godini 2019./2020. Sveučilište u Splitu započinje s izvođenjem preddiplomskog sveučilišnog studija „Hotelijerstvo i gastronomija“. Studij se  izvodi kao redoviti studij, a traje šest semestara.

Nositelj studija je: Sveučilište u Splitu, Poljička cesta 35, 21000 Split. Studij se izvodi u Makarskoj na adresi: Franjevački put 1, 20300 Makarska. Praktična nastava će se provoditi u uspješnim hotelskim i ugostiteljskim tvrtkama.

Studij izvode nastavnici sa sljedećih sastavnica Sveučilišta u Splitu: Ekonomskog fakulteta, Kemijsko-tehnološkog fakulteta, Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, Sveučilišnog odjela za studije mora, Kineziološkog fakulteta i Filozofskog fakulteta.

Studenti ovog studija stječu kvalifikaciju: Sveučilišni prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) hotelijerstva i gastronomije.