Uvjeti upisa

UPIS NA STUDIJ U JESENSKOM ROKU

Upis pristupnika koji su ostvarili pravo na upis unutar upisne kvote u prvu godinu preddiplomskog sveučilišnog studija Hotelijerstvo i gastronomija obavit će se na temelju rang liste Središnjeg prijavnog ureda  23. rujna 2020., od  10 do 14 sati u Makarskoj, u hotelu Park, Ulica kralja Petra Krešimira IV.

Zbog epidemioloških mjera svi pristupnici dužni su ponijeti svoje zaštitne maske i kemijske olovke.

Dokumentacija koju je potrebno priložiti pri upisu:

• izvornik (original) rodnog lista ili elektronički zapis državnih matica koje su izdane preko servisa e- Građani
  • dvije fotografije veličine 35mm x 45mm
  • presliku važeće osobne iskaznice (ne treba je ovjeravati) uz predočenje izvornika (originala). Ako pristupnik nema važeću osobnu iskaznicu, treba donijeti potvrdu o prebivalištu
  • uplatnica kojom se potvrđuje uplata troškova upisa redovitih studenata*
  • dokaz o uplati troškova školarine (kandidati koji su ranije studirali na drugom preddiplomskom studiju i kandidati s državljanstvom izvan EU)**

PODATCI ZA UPLATU:

TROŠKOVI UPISA* TROŠKOVI ŠKOLARINE**
Primatelj: Sveučilište u Splitu, studij „Hotelijerstvo i gastronomija“ Sveučilište u Splitu, studij „Hotelijerstvo i gastronomija“
IBAN: HR0524070001100578938 HR0524070001100578938
MODEL I POZIV NA BROJ:

Model 00

Poziv na broj: 2900 - OIB studenta

Model 00

Poziv na broj: 2900 - OIB studenta

OPIS PLAĆANJA:

Troškovi upisa

Troškovi školarine za ak. g. 2020./21.

IZNOS:

400,00 kuna

7.000,00 kuna

Napomena: Svi pristupnici obvezni su platiti troškove upisa, a pristupnici kojima je ovo drugi upis na neki studijski program plaćaju i troškove školarine.  Pristupnik koji je ostvario pravo upisa, a ne upiše se do isteka roka za upis, gubi to pravo. Detaljne informacije o preddiplomskom studiju Hotelijerstvo i gastronomija mogu se dobiti na telefone: (021) 558 214 i 099 327 4223.

Uvjeti upisa

Uvjeti upisa za akademsku godinu 2020./2021.
Na natječaj za upis Preddiplomskog sveučilišnog studija Hotelijerstvo i gastronomija mogu se prijaviti kandidati koji imaju položenu državnu maturu i nalaze se na rang listi Središnjeg prijavnog ureda. Rang-lista prijavljenih kandidata za upis na studijski program sastavlja se prema sljedećem sustavu bodovanja;

a) Na temelju uspjeha u srednjoj školi – 30%,

b) Na temelju položenih ispita na državnoj maturi (matura obvezna) – 70%,

Hrvatski jezik (razina B) – 25%,

Matematika (razina B) – 20%,

Strani jezik (razina A) – 25%.

Kandidati koji su osvojili neko od prva tri mjesta na državnim natjecanjima u Republici Hrvatskoj iz predmeta Hrvatski jezik, Matematika, Engleski jezik, Biologija ili Kemija ostvaruju pravo na izravan upis.

Upisna kvota za I. godinu preddiplomskog sveučilišnog studija Hotelijerstvo i gastronomija za 2020./21. godinu iznosi kako slijedi:

Državljani RH

(i državljani ostalih EU zemalja)

Strani državljani (izvan EU)

Kandidati iznad 24 godine*

Ukupna