Ured za studente s invaliditetom

Dobrodošli!

Za potrebe i pitanja studenata s invaliditetom na Sveučilištu u Splitu na pojedinim sastavnicama imenovani su posebni povjerenici kao kontakt osobe.

Trudimo se osigurati uvjete za uspješno studiranje svim sadašnjim, a i budućim studentima s invaliditetom. Stoga je Sveučilište u Splitu pokrenulo osnivanje Ureda za studente s invaliditetom kao referalni centar u kojem će studenti moći dobiti informacije na licu mjesta, kao i putem telefona, e-pošte i informativnih materijala. Ured će nastojati da kroz svoje aktivnosti studentima ponudi i izravnu pomoć pri rješavanju specifičnih problema koji se mogu pojaviti tijekom studija, te će tako predstavljati mehanizam za osiguravanje jednakih mogućnosti.

Ured će biti namijenjen studentima:

• s oštećenjima vida
  • s oštećenjima sluha
  • s tjelesnim invaliditetom
  • s višestrukim oštećenjima
  • s kroničnim bolestima
  • sa psihičkim poremećajima
  • s teškoćama u učenju (disleksija, disgrafija i sl.)
  • s ostalim zdravstvenim stanjima ili teškoćama koje mogu utjecati na tijek studija.