30. obljetnica programa Erasmus

U studentskom domu Kampus Dr. Franjo Tuđman održan je događaj u povodu proslave 30 godina Erasmus programa, jednog od najuspješnijih programa Europske unije i najvećeg programa akademske mobilnosti u svijetu.

Tom prigodom, Ured za međunarodnu suradnju i ESN Split  predstavili su studentima sve mogućnosti međunarodne mobilnosti. Studenti su dobili priliku saznati sve o međunarodnim razmjenama, stručnom usavršavanju, stručnoj praksi, volontiranju i ostalim aktivnostima u okviru programa Erasmus+.

Bivši korisnici programa Erasmus istaknuli su kako im je program omogućio pronalazak zaposlenja, upoznavanje drugih kultura, usavršavanje znanja i jezika te razvijanje strasti prema volontiranju.

U posljednjih 30 godina svog postojanja, Erasmus+ program obogatio je živote mnogih pojedinaca a za mnoge mlade ljude značio je i životnu prekretnicu.