Festival znanosti novosti

Jedu li biljke,životinje i gljive

Na jednostavan i interesantan način učenici trećeg razreda Prirodoslovne škole su na svečanom otvaranju Festivala znanosti približili posjetiteljima  život biljaka i bakterija.

Mladi učenici Slaven Klepo i Antonio Blagaić izveli su eksperiment koji se sastojao od dijela vezanog za biljke, u ovom slučaju za biljku mesožderku (Dionaea muscipula) koja je izazvala veliko zanimanje, pogotovo među djecom.

Drugi dio je bio eksperiment koji pokazuje kemizam kvasaca i tvari koja pri promjeni uvjeta mijenja boju ,u ovom slučaju metilenskog modrila. Eksperimenti su bili popraćeni prezentacijom s zanimljivim animacijama.

Tema je izazvala pozornost posjetitelja, a učenici su bili impresionirani i zadovoljni reakcijama djece.