Festival znanosti novosti

Obrazovanje za život

Kako bi ostvarili svoj puni potencijal kao odrasli, mladi moraju razviti niz vještina i znanja koji olakšavaju svladavanje i primjenu engleskog, matematike i drugih školskih predmeta. Istodobno, se od učenika i škola traži razvijanje vještina kao što su rješavanje problema, kritičko razmišljanje, komunikacija, suradnja i samoupravljanje – koje se često nazivaju "vještine 21. stoljeća".

S tim ciljem, u SSŠ "Josip ban Jelačić" iz Sinja održana su dva vrlo poučna i edukativna predavanja/radionice s naglaskom na održivu budućnost i obrazovanje za budućnost u strukovnim predmetima s praktičnim primjerima dobre prakse.

Prvo predavanje na temu „Održiva budućnost“ održale su nastavnice Nada Ratković, prof. mentor i Marija Šimunović, prof. mentor te tako svečano otvorile Festival znanosti u školi.

U sklopu predavanja predstavljen je eTwinning projekt „Our Sustainable Future“ - Naša održiva budućnost u kojem su učenici kreirali ideje, rješenja  i viziju te predstavili održivu, zelenu, inkluzivnu i digitalnu školu budućnosti kroz projektna rješenja koja se temelje na novom europskom Bauhausu i provedbi 17. ciljeva održivog razvoja. Na predavanju je diseminiran Erasmus+ projekt  „Discover your opportunities - Brush your skills”. promovirajući pozitivni utjecaj, koristi, posebnosti i prednosti sudjelovanja u programima Erasmus+, EU projektima i eTwinning projektima.

Drugo predavanje na temu „Obrazovanje za život“ održala je nastavnica Nada Ratković, prof. mentor. Kako bi ostvarili svoj puni potencijal kao odrasli, mladi moraju razviti niz vještina i znanja koji olakšavaju svladavanje i primjenu engleskog, matematike i drugih školskih predmeta. Istodobno, poslovni i politički čelnici sve više traže od škola razvijanje vještina kao što su rješavanje problema, kritičko razmišljanje, komunikacija, suradnja i samoupravljanje – koje se često nazivaju "vještine 21. stoljeća".

Organiziranim ativnostima su se pridružili učenici svih razreda u školi, a prisustvo je organizator omogućio i svim zainteresiranima ostalim građađnima uz prethodnu registraciju na događaj.