Četvero znanstvenika sa Sveučilišta u Splitu dobilo Državnu nagradu za znanost

Odbor za podjelu državnih nagrada za znanost donio je Odluku o dodjeli državnih nagrada za znanost za 2016. godinu, kojom je ukupno dodijeljeno 34 znanstvenih nagrada iz područja prirodnih, biomedicinskih, tehničkih, biotehničkih, društvenih i humanističkih znanosti.

Nagrade se u sklopu navedenih područja znanosti dodjeljuju po kategorijama: nagrada za životno djelo, godišnja nagrada za znanost, godišnja nagrada za popularizaciju i promidžbu znanosti te godišnja nagrada znanstvenim novacima.
Sa Sveučilišta u Splitu godišnjom nagradom za znanost nagrađeno je četvero znanstvenika: s Fakulteta elektrotehnike strojarstva i brodogradnje  izv. prof. dr. sc. Ilija Doršner u području prirodnih znanosti, i prof. dr. sc. Sandro Nižetić u području tehničkih znanosti, s Medicinskog fakulteta u Splitu izv. prof. dr. sc. Ana Jerončić u području biomedicinskih znanosti te s Kineziološkog fakulteta prof. dr. sc. Damir Sekulić u području društvenih znanosti.

Čestitke nagrađenima, a cjelokupni popis kao i obrazloženja nalaze se u prilogu.