Erasmus Plus (KA 1, 2, 3)

Sedmogodišnji program Erasmus+ obuhvaća sve europske i međunarodne programe i inicijative Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta. Erasmus+ zamjenjuje sedam programa: Program za cjeloživotno učenje (s njegovim potprogramima Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig), Mladi na djelu te pet programa međunarodne suradnje (Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink i program suradnje s industrijaliziranim državama i teritorijima). Program po prvi put uvodi i podršku području sporta.

Ciljevi programa Erasmus+ su jačanje znanja i vještina te zapošljivosti europskih građana kao i unaprjeđenje obrazovanja, osposobljavanje te rad u području mladih i sporta.

Aktivnosti u okviru Erasmus+ programa su sljedeće:

• Ključna aktivnost 1 – Mobilnost u svrhu učenja za pojedince (učenike, studente, pripravnike, mlade, volontere, djelatnike u odgoju, obrazovanju i području mladih iz javnih ustanova i organizacija civilnog društva) http://www.unist.hr/suradnja/programi/erasmus-plus
  • Ključna aktivnost 2 - Suradnja za inovacije i razmjenu dobre prakse
  • Ključna aktivnost 3 - Podrška reformi politika
  • Aktivnosti Jean Monnet - akademski moduli, katedre i centri izvrsnosti u svrhu razvijanja obrazovnih sadržaja te jačanja podučavanja, nastave i istraživanja vezanih uz europske integracije, rasprave o europskim politikama s akademskom zajednicom, koje će biti podržane putem mreža i projekata, potpora ustanovama i udruženjima za aktivnosti vezane uz EU studije i EU pitanja, studije i konferencije koje nositeljima javnih politika mogu omogućiti nove uvide i konkretne savjete od strane akademske zajednice, vezano uz tekuća pitanja Unije
  • Sport - Akcije u području sporta pružat će potporu zajedničkim partnerstvima, neprofitnim europskim sportskim događanjima, dijalogu s relevantnim europskim dionicima i podršku sportskim događanjima u okviru pojedinog programa predsjedanja EU.

Više o programu Erasmus+ možete pronaći na mrežnim stranicama Agencije za mobilnost i programe EU i Europske komisije

Natječaji po kategorijama (Obrazovanje, Usavršavanje, Mladi, Sport) su dostupni ovdje.

Popis aktivnosti unutar strukture programa Erasmus+, kao i informaciju o tome koje od njih su centralizirane (te se prijavljuju Izvršnoj agenciji za obrazovanje, audiovizualne medije i kulturu), a koje decentralizirane (te se prijavljuju Agenciji za mobilnost i programe EU), možete pronaći ovdje.

Ovdje možete pronaći Vodič kroz program Erasmus+.