Natječaji

Obzor 2020.: Otvoreni natječaji - Europa u promjenjivom svijetu, i Znanost s i za društvo

1) Na Portalu za sudionike objavljen je novi radni program za 2018. -2020. „Europa u promjenjivom svijetu - uključiva, inovativna i promišljena društva“ koji daje pregled natječaja i tema do kraja 2020.

Prve prijave bit će otvorene 6. i 7. studenoga 2017. za teme radnog programa s rokom prijave 13. ili 14. ožujka 2018. Teme su grupirane u tri nova natječaja:

1. MIGRATION
  2. SOCIOECONOMIC AND CULTURAL TRANSFORMATIONS IN THE CONTEXT OF THE FOURTH INDUSTRIAL REVOLUTION
  3. GOVERNANCE FOR THE FUTURE

Na portalu za sudionike putem poveznice za pojedine teme moguće je pronaći opis tema, uvjete za prijavu i relevantne dokumente.

2) Na Portalu za sudionike objavljen je  i novi radni program za 2018.-2020. „Znanost s i za društvo“ s pregledom natječaja i tema do kraja 2020.

Putem poveznice za pojedine teme moguće je pronaći opis tema, uvjete za prijavu i relevantne dokumente. Sve teme objavljene su pod jednim natječajem:

CALL: SCIENCE WITH AND FOR SOCIETY

Natječaj je koncipiran u pet strateških orijentacija:

1. Accelerating and catalysing processes of institutional change

2. Stepping up the support to Gender Equality in Research & Innovation policy

3. Building the territorial dimension of SwafS partnerships

4. Exploring and supporting citizen science

5. Building the knowledge base for SwafS

Rokovi za prijavu u 2018. godini su 10. travnja 2018., a za teme u dvije faze s dodatnim rokom prijave za drugu fazu 7. studenoga 2017.