Novosti i događanja

Internacionalizacija visokog obrazovanja

Objavljen je poziv za prijave projektnih prijedloga UP.03.1.1.02 Internacionalizacija visokog obrazovanja, financiran iz Europskog socijalnog fonda, koji se provodi u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali.

Tip natječaja: Otvoreni poziv na dostavu projektnih prijedloga (bespovratna sredstva)

Status: otvoren od 4.12.2017. do 5.3.2018.

Nadležno tijelo: Ministarstvo znanosti i obrazovanja

Područje: obrazovanje, vještine i cjeloživotno učenje

Prijavitelji: visoka učilišta

Sažetak:

Ovom operacijom pridonosi se kvaliteti i relevantnosti visokog obrazovanja kroz internacionalizaciju - razvojem i uspostavom združenih studija (diplomskih i poslijediplomskih) na stranim jezicima te razvojem studijskih i/ili obrazovnih programa te modula i kolegija na stranim jezicima u području prirodnih, biotehničkih i tehničkih znanosti, biomedicine i zdravstva, kao i promociji visokih učilišta iz Republike Hrvatske u inozemstvu za privlačenje većeg broja stranih studenata i nastavnika.

Opći cilj
Poboljšanje kvalitete i relevantnosti visokog obrazovanja kroz internacionalizaciju

Specifični ciljevi
1. Povećanje broja združenih studija na stranim jezicima jačanjem kompetencija studenata i osoblja visokih učilišta
2. Povećanje broja obrazovnih i/ili studijskih programa i kolegija na stranim jezicima jačanjem kompetencija studenata i osoblja visokih učilišta

Ciljne skupine: Studenti, nastavno i nenastavno osoblje visokih učilišta

Ukupan iznos Poziva: 50.000.000,00 KN

Minimalni iznos potpore po projektu: 400.000,00 KN
Maksimalni iznos potpore po projektu: 1.800.000,00 KN

Trajanje projekata: 12 - 36 mjeseci

Više informacija te projektnu dokumentaciju možete pronaći ovdje.