STIM seminar „Istraživanje i modeliranje klime u Rossby centru u Švedskoj”

U okviru seminara Centra izvrsnosti STIM u ponedjeljak, 18. prosinca, s početkom u 16 sati, na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu, predavaonica BM-3-48 (III. kat), Ruđera Boškovića 33, dr.sc. Danijel Belušić, Swedish Meteorological and Hydrological Institute (SMHI)održat će predavanje  „Istraživanje i modeliranje klime u Rossby centru u Švedskoj“.

Sažetak predavanja: Rossby centar bavi se istraživanjem klime, klimatskih promjena te razvojem globalnih i regionalnih klimatskih modela. Uz kratki pregled aktivnosti Rossby centra, bit će detaljnije predstavljeno nekoliko primjera trenutnih klimatskih istraživanja i projekata, uključujući istraživanje velikog porasta snažnih oluja u zapadnoj Africi te interakciju atmosfere s tlom.

Vezani dokumenti