U Hrvatskom narodnom kazalištu Split v.d. intendanta Božo Župić i dekanica Umjetničke akademije u Splitu Miona Miliša 12. svibnja su potpisali koprodukcijski ugovor za izvedbu pastorale „Dubravka“ Jakova Gotovca, libereto po motivima Ivana Gundulića. Premijera je na rasporedu 27. svibnja, a reprizna izvedba 28. svibnja u HNK Split.
Riječ je o projektu koji dodatno učvršćuje dugogodišnju suradnju HNK Split i Umjetničke akademije u Splitu te studentima otvara vrata profesionalne kazališne scene. Ovakvi projekti novim generacijama umjetnika otvaraju vrata velike scene i donose dragocjeno iskustvo rada uz profesionalne ansamble, mentore i cjelokupan kazališni sustav.
Mnogi nekadašnji studenti danas su članovi ansambala i zaposlenici splitskog Kazališta, što dodatno potvrđuje koliko je ulaganje u buduće umjetnike važno za budućnost umjetnosti i kazališta, javljaju iz HNK Split.
Foto: HNK Split, Ante Čizmić/Cropix


