Odjel za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju

Adresa:
Sinjska 2 (3. kat)

Adresa za slanje pošte:
Poljička cesta 35, 21000 Split

Radno vrijeme sa strankama:

ponedjeljak, srijeda: 9h - 12h
utorak, četvrtak, petak: 12h - 15h

Sveučilišni Ured za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju promovira razne oblike međunarodne aktivnosti, kao i samo sveučilište na međunarodnoj razini.

Osnovne zadaće Ureda možemo podijeliti u dvije osnovne skupine:

• informiranje sveučilišne zajednice o mogućnostima sudjelovanja i uključivanja u međunarodne projekte, programe i asocijacije,
  • podrška u implementaciji, provođenju i koordinaciji međunarodnih projekata, a izniman naglasak se stavlja na međunarodnu mobilnost studenata, nastavnika, istraživača i nenastavnog osoblja

Sveučilište u Splitu danas se može pohvaliti  mnogobrojnim bilateralnim sporazumima s inozemnim europskim, američkim, australskim, japanskim i ruskim sveučilištima, a impresivnu podlogu za Erasmus+ mobilnost čini i oko 400 sporazuma sklopljenih s renomiranim europskim sveučilištima.

Sveučilište u Splitu nastoji prepoznati sve prednosti međunarodne mobilnosti studenata koje ona nudi, kako u obrazovnom smislu tako i kroz osobni razvoj svakog pojedinca pa stoga itekako ohrabruje svoje studente na sudjelovanje u međunarodnoj mobilnosti kroz razne programe od kojih je najpopularniji i najznačajniji - Erasmus, kojeg nasljeđuje Erasmus+.

U Erasmus programu Sveučilište u Splitu aktivno i ravnopravno sudjeluje od samog početka njegove provedbe u Republici Hrvatskoj 2009. godine, pružajući svojim studentima mogućnosti međunarodne mobilnosti koja nije rezervirana samo za nekolicinu, nego se, zahvaljujući osiguravanju financijske potpore nudi široj studentskoj populaciji splitskog Sveučilišta.

Osoblje

prof. dr. sc. Đurđica Miletić prorektorica za međunarodnu suradnju
Ana Ćosić prof. voditeljica Odjela za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju
Sanja Mikačić Grubišić mag. soc. voditeljica Ureda za međusveučilišnu suradnju