Mobilnost studenata

Održan Welcome day za dolazne studente

Odjel za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju Sveučilišta u Splitu je u četvrtak, 1. 10. 2020. održao Dan dobrodošlice/ Welcome day za strane studente na razmjeni u zimskom semestru 2020./2021. akademske godine.

Welcome day se održao na otvorenom, u predvorju zgrade Tri fakulteta uz pridržavanje preporučenih epidemioloških mjera.

Nakon uvodnog govora voditeljice Odjela za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju, Ane Ćosić, detaljne informacije o zdravstvenom ponašanju te potpori za vrijeme boravka u Splitu, studentima je uputila doc. prim. dr. sc. Anamarija Jurčev Savičević, epidemiologinja iz Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije.

Stručna suradnica Odjela, Marina Matković je studentima predstavila sve aktivnosti Sveučilišta za dolazne studente te prenijela osnovne informacije vezane uz njihov studij te svakodnevni život u Splitu.

Odjel za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju  Sveučilišta u Splitu je ovom prilikom ugostio kolege iz „SEA EU“ projekta. Stručna suradnica za mobilnost, Nina Dujmović je studentima predstavila mogućnosti međunarodne razmjene i studiranja u okviru „SEA-EU'' projekta.

Predstavnici ESN udruge koja u suradnji s Odjelom za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju Sveučilišta u Splitu dugi niz godina pruža dolaznim studentima potporu, prikazala je sve aktivnosti koje će se održavati za strane studente kao što su izleti, tematska događanja, zajednička druženja s ciljem njihovog boljeg povezivanja i potpune integracije u studentski život i životnu zajednicu.