Besplatna projekcija filma "Ovo mijenja sve" u organizaciji Udruge alumna Ekonomskog fakulteta

Udruga alumna Ekonomskog fakulteta (SEF)  poziva sve zainteresirane na projekciju filma "Ovo mijenja sve“ koja  će se održati u ponedjeljak, 17. veljače, s početkom u 19 sati u kinoteci  Zlatna vrata, Dioklecijanova 7. Uvodničar je Alen Munitić, direktor Festivala mediteranskog filma u Splitu. Ulaz besplatan (sponzor je Udruga alumni SEF).

Redatelj je Avi Lewis, a film je nastao prema istoimenoj knjizi poznate kanadske novinarke i aktivistice Naomi Klein, autorice svojevrsne trilogije u kojoj su i "No logo" i "Doktrina šoka". Autori povezuju ekonomska i ekološka pitanja, ali u ovom filmu čine i korak više te izlaze iz uobičajenih okvira "aktivističkog" diskursa jer, pored grubih činjenica kojima oslikavaju višedimenzionalnu krizu - nude i nadu... Podnaslov filma je - kako egzistencijalnu krizu klimatskih promjena možemo upotrijebiti za poboljšanje ekonomskog sustava.