Predstavnici Sveučilišta u Splitu sudjelovali na drugom međunarodnom Erasmus+ Staff Week-u

Drugi međunarodni Erasmus+ Staff Week u organizaciji Princess Sumaya University for Technology održan je od 9.- 13. svibnja u Ammanu, Jordan. Sa Sveučilišta u Splitu sudjelovalo je ukupno 12 predstavnika.

Splitsko Sveučilište i njegove sastavnice gostima je predstavila Ana Marinović, stručna suradnica za akademsku mobilnost iz Odjela za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju, a nakon njenog izlaganja pročelnik Sveučilišnog odjela za stručne studije, dr. sc. Petar Pepur predstavio je mogućnosti i dosadašnja postignuća Odjela.

Tijekom tjedna, djelatnici Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Splitu, Sveučilišnog odjela za stručne studije, Umjetničke akademije, Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Studentskog centra te Rektorata Sveučilišta u Splitu imali su priliku slušati o KA107 projektu, sudjelovati na predavanjima čije teme su bile internacionalizacija, strateško partnerstvo i mogućnosti suradnje između Programa Erasmus+ i zemlje partnera, prednosti i izazovi te implementacija projekata.

PSUT jedino je privatno i neprofitno sveučilište u Jordanu. U vlasništvu je Kraljevskog znanstvenog društva (RSS), a glavna misija je obrazovati studente i osposobiti ih za nastavak karijere u području informacijske i komunikacijske tehnologije (ICT), elektronike, računalnog  inženjerstva, komunikacijskog inženjerstva i poslovanja.