Sudjelovanje Sveučilišta u Splitu na okruglom stolu u okviru SGroup godišnje skupštine

Godišnja skupština mreže sveučilišta SGroup Universities in Europe na kojoj Sveučilište u Splitu sudjeluje po prvi puta organizirana je virtualno od 25.-29. listopada 2021.

Ove je godine ponudila i format okruglog stola na kojem su se predstavili novi članovi mreže: Sveučilište u Sarajevu, Sveučilište u Szegedu, Sveučilište Stellenbosch i Sveučilište u Splitu.

Sveučilište u Splitu je predstavljao prof.dr.sc Mile Dželalija te održao prezentaciju na temu izdavanja Europskih digitalnih diploma, aktivnosti koju je Sveučilište u Splitu pilotiralo na europskoj razini, a čija se provedba i dalje razvijanje nastavilo kroz aktivnosti unutar SEA EU alijanse. Sudionici okruglog stola upoznati su s misijom alijanse i njezinim ključnim aktivnostima, od kojih je jedna i digitalizacija.

SGroup je mreža sveučilišta s tradicijom dugom 30 godina, a trenutno broji 43 sveučilišta iz 20 europskih zemalja te 5 sveučilišta iz zemalja izvan Europe.