Sveučilište u Splitu sudjelovalo na virtualnom događaju pod nazivom ”Digital implementation of Erasmus+ mobility projects in higher education – introducing the European Student Card Initiative”.

U petak, 9. srpnja, 2021. godine Fondacija Tempus organizirala je online TCA događaj (Training and Cooperation Activities), pod nazivom Digital implementation of Erasmus+ mobility projects in higher education – introducing the European Student Card Initiative”.

Ovaj virtualni događaj je okupio oko 100 sudionika! Sveučilište u Splitu podijelilo je primjer dobre prakse digitaliziranih sadržaja u okviru Erasmus+ programa.

Maja Sumina, voditeljica Ureda za akademsku mobilnost Sveučilišta u Splitu, predstavila je sve mogućnosti i prednosti koje donosi inicijativa Europska studentska iskaznica, iz administrativne perspektive.

Zahvaljujući inicijativi za uvođenje europske studentske iskaznice svaki će se student koji želi studirati u inozemstvu moći jednostavno i sigurno identificirati i registrirati na visokim učilištima u Europi elektroničkim putem. Upisi na licu mjesta i ispunjavanje tiskanih obrazaca više neće biti potrebni.

Bilo nam je zadovoljstvo biti dio ovog događaja!