Održan Dan dobrodošlice / Welcome Day za strane studente

Odjel za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju Sveučilišta u Splitu je u ponedjeljak, 1. ožujka. 2021. održao online Dan dobrodošlice/ Welcome day za strane studente na razmjeni u ljetnom semestru 2020. /2021. akademske godine.

Welcome day se održao putem Zoom aplikacije u 2 termina. Nakon uvodnog govora voditeljice Odjela za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju, Ane Ćosić, u okviru Welcome Day prezentacije, stručna suradnica Odjela, Dora Ganza je predstavila sve aktivnosti Sveučilišta za dolazne studente te prenijela osnovne informacije vezane uz njihov studij te svakodnevni život u Splitu.

Predstavnik udruge Splitskog sveučilišnog sportskog saveza, Antonio Župan, predstavio je studentima sportske i rekreativne aktivnosti koje se odvijaju kroz cijelu akademsku godinu za sve studente Sveučilišta u Splitu s ciljem poticanja na aktivno bavljenje sportom i podizanja kvalitete studiranja i života.

Predstavnica udruge ESN Split, Karmen Svalina, predstavila je sve aktivnosti koje se organiziraju za strane studente s ciljem njihovog boljeg povezivanja i potpune integracije u studentski život i akademsku zajednicu.