Mogućnosti mobilnosti za studente Znanosti o moru na Europskom institutu za studije mora u Brestu

Studenti Sveučilišta u Splitu imaju mogućnost provesti dio studija na Europskom institutu za studije mora u okviru Erasmus+ stručne prakse i studijskog boravka, a osoblje također može iskoristiti mogućnost Erasmus+ mobilnosti osposobljavanja i podučavanja.

O Institutu:

IUEM je sastavnica Sveučilišta u Brestu i partner glavnih francuskih istraživačkih organizacija (CNRS, IRD, IFREMER).

Smješten na "Campus de la Mer" kojeg dijeli s IFREMER-om, Polarnim institutom, dokumentacijskim centrom La Pérouse, specijaliziranim za proučavanje oceana, Institut raspolaže s 15 000 m2 uredskog prostora, laboratorija i učionica namijenjenih studiju mora.

Diplomski studij znanosti mora i obalnih područja kombinira 8 specijalizacija u istoj domeni, od kojih svaka obuhvaća različite aspekte znanosti o moru i obalnim područjima prema njihovoj disciplini: biotehnologija, biologija, upravljanje okolišem, primijenjena ekonomija, pomorsko pravo, znanosti o Zemlji, drugim planetima i okolišu, kemija, znanost o životu te fizika mora

Europski institut za studije mora nudi tri programa obuke na engleskom jeziku u sklopu diplomskog studija znanosti mora i obalnih područja i diplomskog studija IMBRSea :

Kontakt:

Koordinator za međunarodnu mobilnost i diplomski studij IMBRSea-a : olivier.gauthier@univ-brest.fr

Voditeljica za međunarodne odnose  : Justine.Roddier@univ-brest.fr

Vezani dokumenti