Obrana međunarodnog dvojnog doktorata FESB-a i Institut polytechnique de Paris (Palaiseau)

Dana 18. prosinca 2020. gđa Marina Prvan je na FESB-u uspješno obranila svoju doktorsku disertaciju naslovljenu «Algorithms for the level -1 trigger with the HGCAL calorimeter for the CMS HL-LHC upgrade», izrađenu pod zajedničkim mentorstvom prof. dr. sc. Julija Ožegovića sa FESB-a i Claudea Charlota, profesora na francuskoj ustanovi Institut Polytechnique. Rad je ocijenilo povjerenstvo u sastavu:

- Prof. dr. sc. Ivica Puljak (FESB, Split, Hrvatska), predsjednik

- Prof. dr. sc. Sven Lončarić (FER, Zagreb, Hrvatska), član

- Izv. prof. dr. sc. Linda Vicković (FESB, Split, Hrvatska), član

- Prof. dr. sc. Julije Ožegović (FESB, Split, Hrvatska), mentor

- Prof. dr. sc. Claude Charlot (LLR, Palaiseau, Francuska), mentor

- Prof. Isabelle Wingerter-Seez (CPPM, Marseille, Francuska), član

- Dr. sc. Jean-Baptiste Sauvan, LLR, Palaiseau, Francuska), član

- Prof. dr. sc. Paul Dauncey (Imperial College, London, Ujedinjeno Kraljevstvo), član

Zbog konteksta pandemije COVID-19, dio povjerenstva je na obrani sudjelovao on-line.

Kao predsjednik povjerenstva, prof. dr. sc. Ivica Puljak je ukratko opisao zavidni znanstveni put pristupnice do ispunjenja uvjeta za stjecanje najvišeg akademskog stupnja. Upisana na međunarodnom dvojnom doktoratu (cotutelle) od 2016., za izradu kojeg joj je dodijeljena stipendija francuske vlade, Marina Prvan je zaposlena kao asistentica na FESB-u, te sudjeluje na projektima u suradnji sa CERN-om.

Prof. dr. sc. Claude Charlot izrazio je veliko zadovoljstvo akademskim uspjehom pristupnice, te istakao važnost gotovo dvadesetogodišnje plodne suradnje između svoje matične ustanove Institut Polytechnique i FESB-a. Kao gostujućeg profesora na potonjem fakultetu, posebno ga raduje prilika da pozorno prati znanstveni razvoj svojih splitskih doktoranada.

Obrana dvojnog francusko-hrvatskog doktorata Marine Prvan dodatno obogaćuje popis hrvatskih studenata sa diplomom prestižnog Instituta Polytechnique (Ivica Puljak, Roko Pleština, Marko Kovač, Toni Šćulac).