Popularizacija znanosti dobila novi vizualni identitet

“Ja, istražujem!” naziv je novog brenda komunikacije znanosti kojeg razvija Sveučilište u Splitu u suradnji s partnerima na projektu “Reconnect science with the blue society (Blue-connect)”, koji je financiran iz Horizon Europe programa. Cilj projekta je na zabavan način približiti znanost djeci, mladima i široj javnosti.

Sveučilište u Splitu je u lipnju raspisalo studentski javni natječaj za osmišljavanje vizualnog identiteta novog brenda “Ja, istražujem!”. Natječaj je bio otvoren studentima Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu te Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, ujedno i partnera projekta. Mladi autori pokazali su svoju kreativnost te su izradili prijedloge vizualnog identiteta. Do roka za predaju radova pristiglo je šest potpunih natječajnih radova, od kojih su četiri izradili studenti Sveučilišta u Rijeci, a dva studenti Sveučilišta u Splitu.

Stručni žiri u sastavu: prof. dr. sc. Leandra Vranješ Markić, asist. Oleg Šuran i izv. prof. art. Aljoša Brajdić, pregledao je i ocijenio pristigle natječajne radove te odabrao tri najbolja rada:

1.      mjesto: „Istražujmo“ - Matija Sandrić i Tina Listeš

2.      mjesto: „Teksture ekologije“ - Yasmine Anika Doršner i Bruna Burazin

3.      mjesto: „Istraživanje kroz igru“ - Maja Malnar

Glavna manifestacija projekta Blue-connect, Europska noć istraživača, održat će se u petak, 30. rujna 2022. u pet hrvatskih obalnih gradova (Split, Rijeka, Pula, Zadar i Dubrovnik). Znanstvenici će na javnim gradskim lokacijama predstaviti svoj rad te pružiti posjetiteljima mogućnost sudjelovanja u zanimljivim predavanjima, eksperimentima i raznim interaktivnim radionicama. Osim manifestacije Europske noći istraživača, tijekom cijele godine održava se niz popularno-znanstvenih aktivnosti s ciljem informiranja javnosti o svakodnevnom utjecaju koji znanost ima na društvo.

Vezani dokumenti