Alumni udruga bivših studenata i prijatelja KTF-a organizira zanimljivo predavanje: "Od ideje do realizacije: zadružna pivovara Brlog"

Alumni udruga bivših studenata i prijatelja Kemijsko-tehnološkog fakulteta, nakon duže stanke uzrokovane pandemijom, ponovno kreće s organizacijom zanimljivih predavanja.

U ponedjeljak, 25. 10. 2021. s početkom u 18 sati u amfiteatru zgrade Tri fakulteta ((A02), Ruđera Boškovića 35, predavanje pod naslovom „Od ideje do realizacije: zadružna pivovara Brlog“ održat će Ana Teskera, dipl. ing. preh.teh., upraviteljica zadružne pivovare Brlog.

Ana Teskera je bivša studentica KTF-a i Sveučilišta u Splitu koja je uspjela u privatnim vodama i koja svoja iskustva želi prenijeti na buduće generacije studenata. Svim zainteresiranima ispričat će svoj put od pokretanja crowdfounding kampanje, uređivanja prostora pivovare do pokretanja proizvodnje i vođenja, sada već uspješog, biznisa. Put je započela radom u obiteljskoj vinariji, a radila je i kao konzultat u drugim vinarijama da bi se 2016. odvažila na vlastitti poduzetnički pothvat i proizvodnju craft piva.

S prijateljicom Majom i užom ekipom prijatelja pokrenula je zadrugu i na taj način omogućila ljudima da jednostavno sudjeluju i ulažu u taj pothvat. Danas Brlog ima 90 članova investitora koji ponekad pomažu i u operativnim izazovima.

Maja i Ana su samu pivovaru sastavile reciklirajući dijelove opreme iz raznih izvora i to pomoću jednostavnih alata koje su imale doma. S bušilicom, golemim loncem i setom crijeva, pumpi i sitnih dijelova, skuhale su prve Plavuše (njihov brand svijetlog piva). To je bila prva stepenica.

Danas su firma koja zapošljava osam stalnih  djelatnika i iz godine u godinu kontinuirano rastu, okupljaju vrhunske stručnjake u svom timu i proizvode vrhunska piva.