Tribina "Kvaliteta pitke vode" na FGAG-u

Vodovod i kanalizacija Split i Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije, 18. listopada 2018. godine, u amfiteatru FGAG-a s početkom u 12.00 sati, održat će prvu javnu tribinu s temom "Kvaliteta pitke vode u Splitu".

Tema prve javne tribine iz ciklusa "Voda je život", je aktualna situacija s opskrbom  i čestim zamućenjima pitke vode na širem splitskom području uslijed velikih oborina, analiza situacije nekoliko godina unazad, odnosno prije ulaska Hrvatske u EU, pojašnjenje pojma mutnoće te utvrđivanje optimalnog rješenja imajući u vidu europske standarde i obveze.

Sama javna tribina sastoji se od dva dijela. Prvi dio obuhvaća pet uvodnih izlaganja predavača iz domene njihove stručnosti, dok u drugom dijelu slijedi zajednički okrugli stol.

Cilj skupa je informirati javnost o svim relevantnim činjenicama vezanim uz vodoopskrbu šireg splitskog područja te načinima i rokovima njihova rješavanja temeljenima na stručnim analizama, iskustvima i raspravi.

Program možete preuzeti ovdje.