Sveučilište u Splitu rangirano u Times Higher Education University Impact Rankings 2019.

Sveučilište u Splitu rangirano je od 201. do 300. mjesta  na prvoj rang listi „University Impact Rankings 2019” za 3. UN-ov cilj održivog razvoja "Zdravlje i blagostanje". Ovo rangiranje je pionirska inicijativa Times Higher Education-a za priznavanje društvenog i ekonomskog učinka Sveučilišta diljem svijeta, na temelju Ciljeva održivog razvoja (SDG) Ujedinjenih naroda. Koriste se precizni kriteriji kako bi se osigurala sveobuhvatna i uravnotežena usporedba u tri široka područja: istraživanju, utjecaju na širu zajednicu i upravljanju.

Sveučilište u Splitu je nagrađeno zahvaljujući uspjehu u poticanju zdravlja i blagostanja kroz istraživanja bolesti, podršku zdravstvenoj struci i promoviranje zdravlja studenata i osoblja.