Izvedba monodrame Pere Eranovića "Priče iz Vukovara" u Sveučilišnoj knjižnici

U povodu obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara u petak, 8. studenog, s početkom u 20 sati u multimedijalnoj dvorani sjevernog tornja Sveučilišne knjižnice u Splitu (R. Boškovića 31) glumac Pere Eranović izvest će svoj autorski projekt monodramu “Priče iz Vukovara”. Ulaz za sve zainteresirane je slobodan.
Temelj Eranoviću u stvaranju predstave bile su kratke lirske priče legendarnog ratnog izvjestitelja iz Vukovara – Siniše Glavaševića. Svoje „Priče iz Vukovara“ ovaj glumac je zamislio kao jednosatni boravak u vukovarskom skloništu gdje nastaje interakcija ratnog izvjestitelja i njegovih sugrađana, glumca i publike.
Predstava se izvodi organizaciji Udruge ALUMNI Filozofskog fakulteta u Splitu u suradnji sa Sveučilištem u Splitu i Hrvatskim narodnim kazalištem Split.