Atrij Rektorata i Sveučilišne knjižnice u novom suvremenom ruhu

Ulazni prostor Rektorata i Sveučilišne knjižnice  prenamijenjen je u neformalan otvoreni prostor za učenje, neobavezno druženje, relaksaciju i odmor studenata Sveučilišta u Splitu koji vrijeme između predavanja ili duži boravak na kampusu najčešće provode upravo u prostorima Sveučilišne knjižnice.

Ovaj prostor od oko 150m2 opremljen je modularnim namještajem za sjedenje s bočno ugrađenim setovima elektro i USB utičnica, foteljama s pomičnim stolićem za pisanje  te visokim zatvorenim naslonom koji osigurava privatnost, visokim stolovima i sjedalicama, niskim stolićima, te ostalim namještajem za sjedenje.

Prostor je opremljen i visokim pomičnim pregradama (paravanima) te zidnim i visećim panelima koji imaju funkciju upijanja zvuka kako se ne bi remetio tihi rad u čitaonici.

Sav namještaj je vrhunske kvalitete i namijenjen je za prostore u kojima je predviđen boravak velikog broja ljudi.

Prostor je dodatno opremljen i novim recepcijskim pultom za potrebe Rektorata, koji je financirao čitavo preuređenje.