Delegacija Sveučilišta u Gdansku posjetila Sveučilište u Splitu

Delegacija Sveučilišta u Gdansku, u sastavu dvoje prorektora prof. dr. sc. Anne Jurkowska – Zeidler (prorektorica za internacionalizaciju) i prof. dr. sc. Arnold Klonczynski (prorektor za studente i kvalitetu obrazovanja) te čelnici četiri fakulteta, prof. dr. sc. Beata Grobelna, dekanica Kemijskog fakulteta, prof. dr. sc. Ewelina Król, dekanica Fakulteta biotehnologije, prof. dr. sc. Arkadiusz Janicki, dekan Povijesnog fakulteta i prof. dr. sc. Michał Harciarek, dekan Fakulteta društvenih znanosti te Natalia Lubinska, tehnička voditeljica SEA-EU projekta na Sveučilištu u Gdansku, od 21. do 23. studenog boravila je u posjetu Sveučilišta u Splitu.

Na Rektoratu Sveučilišta u Splitu 22. studenog održan je sastanak s rektorom Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Draganom Ljutićem, prorektorima prof. dr. sc. Zoranom Đogašem i prof. dr. sc. Igorom Jerkovićem, Ivanom Pletković, pročelnicom Ureda rektora, Jelenom Hrgom, voditeljicom Odjela za financijsko poslovanje i računovodstvo, te dr. sc. Ivanom Jadrić, tehničkom voditeljicom SEA-EU alijanse na Sveučilištu u Splitu.
Ovaj posjet organiziran je u cilju osnaživanja veza te unaprjeđivanja suradnje na brojnim projektima unutar alijanse Europskog Sveučilišta mora, čije su članice ova dva sveučilišta. U tom kontekstu je tijekom boravka delegacije iz Gdanska održan niz sastanaka. Osim s upravom Sveučilišta u Splitu, delegacija se sastala i s dekanom Kemijsko-tehnološkog fakulteta prof. dr. sc. Matkom Ercegom te dekanicom Filozofskog fakulteta prof. dr. sc. Glorijom Vickov.

Na početku provedbe SEA-EU 2.0. projekta Sveučilište u Splitu i Sveučilište u Gdansku potvrdili su svoju uzajamnu podršku te izmijenili strateška viđenja napretka oba sveučilišta.