Izaslanstvo Sveučilišta u Splitu u radnom posjetu Sveučilištu u Mostaru

Izaslanstvo Sveučilišta u Splitu boravilo je u radnoj posjeti Sveučilištu u Mostaru povodom zajedničkih projekata i šire akademske suradnje, ne samo u poljima biomedicine gdje ova dva sveučilišta ostvaruju izvrsnu suradnju nego i suradnji sa svim sastavnicama SUM-a. Rektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Dragan Ljutić, na radnom sastanku je istaknuo kako je uvijek bio mišljenja da ako ikome treba dati ruku zajedništva i suradnje jest, između ostalih, Sveučilište u Mostaru.

Tijekom sastanka prorektor za znanost i kvalitetu Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Igor Jerković održao je prezentaciju o rangiranju, sustavima i iskustvu Sveučilišta u Splitu. Na rang listi najboljih sveučilišta na svijetu Sveučilište u Splitu napravilo je veliki iskorak te su njihovi prijedlozi i iskustva poželjni za poboljšanje vidljivosti SUM-a.

Izaslanstvo Sveučilišta u Splitu činili su rektor prof. dr. sc. Dragan Ljutić, prorektor za znanost i kvalitetu prof. dr. sc. Igor Jerković, prorektor za studente, nastavu i poslovanje prof. dr. sc. Nikola Koceić Bilan, prorektor za međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Zoran Đogaš, prorektor za infrastrukturu prof. dr. sc. Nikša Jajac, savjetnica rektora za financije Jelena Hrga, glavni tajnik Sveučilišta Filip Klarić-Kukuz, te pročelnica Ureda rektora Ivana Pletković, dok su ih ispred Sveučilišta u Mostaru primili rektor SUM-a prof. dr. sc. Zoran Tomić, prorektorica za međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Sanja Bijakšić, prorektor za znanost i razvoj prof. dr. sc. Ivo Čolak, prorektor za poslovanje, ljudske potencijale i upravljanje kvalitetom prof. dr. sc. Zdenko Klepić, pomoćnik rektora za informacijske tehnologije i inovacije doc. dr. sc. Tomislav Volarić, dekan Farmaceutskog fakulteta prof. dr. sc. Ivica Brizić, dekanica Fakulteta zdravstvenih studija prof. dr. sc. Vajdana Tomić, dekan Medicinskog fakulteta prof. dr. sc. Ivan Ćavar te prof. dr. sc. Katarina Vukojević s Medicinskog fakulteta.

Nakon radnog sastanka izaslanstva dvaju sveučilišta posjetili su Sveučilišnu galeriju u Rodoču, gdje je trenutno postavljena izložba izložbe Nogomet u suvremenoj umjetnosti.