Međunarodna suradnja

Dekan Umjetničke akademije na 8. međunarodnom trijenalu grafike u Sofiji

Dekan Umjetničke akademije izv. prof. art. Edvin Dragičević, član je međunarodnog žirija za nagrade na 8. međunarodnom trijenalu grafike u Sofiji, Bugarska. Dekan Dragičević je, također kao član žirija, održao i samostalnu izložbu, na čijem je otvaranju prisustvovala veleposlanica Republike Hrvatske u Bugarskoj  mr. sc. Jasna Ognjanovac.

Isto tako, putem prezentacije dekana Dragičevića svi zainteresirani su se mogli bolje upoznati s radom Umjetničke akademije, ali i Sveučilišta u Splitu.

Međunarodni trijenale grafike u Sofiji događaj je namijenjen predstavljanju najnovijih trendova i dostignuća u razvoju suvremene grafičke umjetnosti. Ovaj događaj, koji je već navršio dvadeset treću godinu, etablirao se kao relevantna platforma za suvremenu grafičku umjetnost te je jedna od značajnih međunarodnih izložbi na području vizualne umjetnosti u Bugarskoj. Od početaka na trijenalu su do sada izlagali autori iz oko 30 zemalja i s 4 kontinenta.