Međunarodna suradnja

Održana prva sjednica Radne skupine Rektorskog zbora za pitanja internacionalizacije

Prva sjednica Radne skupine Rektorskog zbora za pitanja internacionalizacije održana je u ponedjeljak, 1. lipnja, u vijećnici Sveučilišta u Splitu „Don Frane Bulić“. Sjednicom je predsjedala prof. dr. sc. Đurđica Miletić, prorektorica za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Splitu, uz nazočnost članova Radne skupine prof. dr. sc. Marte Žuvić, prorektorice Sveučilišta u Rijeci, prof. dr. sc. Slavena Zjalića, prorektora Sveučilišta u Zadru, prof. dr. sc. Martina Lazara, prorektora Sveučilišta u Dubrovniku, izv. prof. dr. sc.  Mirjane Radetić-Paić, prorektorice Sveučilišta J. Dobrile u Puli i izv. prof. dr. sc. Vlade Tropše, prorektora Sveučilišta Sjever. Zbog epidemiološke situacije, dio članova radne skupine sudjelovao je sastanku putem zoom aplikacije, a raspravljalo se o brojnim temama, kao što su posljedice pandemije COVID-19 na internacionalizaciju te prijedlog mjera za unaprjeđenje internacionalizacije u domeni studiranja koje je izradilo Sveučilište u Rijeci i dr.