Međunarodna suradnja

Natječaj za CEEPUS ”freemover” mobilnosti

Na  mrežnim stranicama AMPEU objavljen je natječaj za „freemover“ mobilnosti (mobilnosti izvan CEEPUS mreža) u programu CEEPUS.

U okviru natječaja podnose se prijave za mobilnost u ljetnom semestru tekuće akademske godine.

Mobilnosti se mogu ostvariti u zemljama srednje i istočne Europe, a popis zemalja sudionica možete pronaći ovdje.

Stipendije za studente u okviru programa CEEPUS traju cijeli semestar, iznimno i kraće, u svrhu istraživanja za završni rad, praktični rad te terensku nastavu, a namijenjene su studentima, doktorandima i nastavnom osoblju hrvatskih visokih učilišta.

Doktorandi se također mogu prijaviti za kraće boravke, u svrhu istraživanja za doktorski rad. Stipendije za nastavno osoblje, u trajanju od 5 do 30 dana dodjeljuju se sa svrhom održavanje predavanja na stranim visokim učilištima.

U slučaju dobivanja stipendije u freemover kategoriji, uvjeti stipendiranja (iznosi stipendija, što stipendije uključuju te trajanje mobilnosti) isti su kao i za prijavitelje mobilnosti unutar CEEPUS mreža. Stipendije u okviru programa CEEPUS pokrivaju životne troškove, a iznosi stipendije razlikuju se od države do države. Koliko iznose stipendije u pojedinim zemljama i što sve uključuju možete vidjeti ovdje. Odlazni stipendisti iz Republike Hrvatske  imaju pravo na povrat putnih troškova.

Detaljni postupak prijave za freemover mobilnosti opisan je ovdje.

Rok za prijavu: 30. 11. 2020.