Međunarodna suradnja

Održan dan dobrodošlice za studente francuskog sveučilišta ESME Sudria

U ponedjeljak, 5.10.2020., održan je Dan dobrodošlice za studente francuskog sveučilišta ESME Sudria iz Pariza, koji će zimski semestar provesti na razmjeni na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, a u sklopu bilateralnog sporazuma između 2 fakulteta.

Nakon uvodnog govora dekana prof. dr. sc. Srđana Podruga i prodekanice za nastavu doc. dr. sc. Tee Marasović, stručna suradnica Odjela za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju Sveučilišta u Splitu, Charlotte Nicollet, studentima je predstavila Sveučilište, prikazala njegove glavne djelatnosti, prenijela osnovne informacije vezane za studiranje na FESB-u te predstavila praktične savjete vezano uz svakodnevni život u Splitu.

Tajnica dekana, Mirjana Simunić, uručila je studentima unaprijed pripremljene dokumente potrebne za njihov boravak.

Predstavnica udruge ESN Split, Ana Batinić, predstavila je aktivnosti koje organiziraju za strane studente s ciljem njihove uspješne integracije u akademsku i društvenu zajednicu.

Nastava je organizirana online, a od ukupno 18 francuskih studenata koliko ih je izabralo program na FESB-u za svoj semestar u inozemstvu, 14 ih je došlo u Split, a 4 će nastavu pratiti iz Francuske.