Međunarodna suradnja

Sedmi webinar u Blue Talks ciklusu posvećen obnovljivim izvorima u području morske energije

Sedmo predavanje u okviru SEA-EU Blue talks ciklusa održat će se u 6. svibnja s početkom u 13 sati na kojem će predavač Pedro Mayorga Rubio govoriti o novim vrstama obnovljivih izvora energije te o njihovom iskorištavanju.
Predavanje će se održati putem platforme Zoom, a link za prijavu je: https://us02web.zoom.us/webinar/register/1016189920113/WN_VOkTgdpiRiqRubBZUOdF_A

O webinaru:
Tema sedmog webinara iz serije Blue Talksa je „Present and future challenges in the development of hybrid platforms for the exploitation of marine renewable energies and aquaculture“. U ovom razgovoru bit će predstavljene nove teme poput  fluktuirajućeg vjetra te W2Power energije koja je novi trend na marine energy području. Naime, W2Power je otvorio potpuno novo tržište u sektoru obnovljivih izvora energije.
Pedro Mayorga Rubio je docent na Sveučilištu u Malagi te osnivač EnerOcean tvrtke, koja se bavi inženjeringom morske energije pritom poseban naglasak stavljajući na nove trendove iskorištavanja obnovljivih izvora energije, poput W2Power energije. Ima bogato iskustvo te je autor mnogih izuma u polju morske energije.

Predavanje se odvija u sklopu alijanse SEA-EU:
Vizija Europskog sveučilišta mora (SEA-EU) je uspostava izrazito međunarodnog, višenacionalnog, višejezičnog i interdisciplinarnog europskog sveučilišta. Europska sveučilišta su savezi koji nadilaze države i postati će sveučilišta budućnosti, promicati europske vrijednosti i identitet, unaprjeđujući kvalitetu i konkurentnost visokog obrazovanja u Europi.
Glavni poticaj i medij koji povezuje sve u SEA-EU savezu je more. SEA-EU će poticati izvrsnost u istraživanju radi stjecanja što više znanja, boljeg razumijevanja i upravljanja morskim okolišem. Pomoći će u jačanju ljudskih resursa i vještina nužnih da odgovore na potrebe morskog i pomorskog sektora koji se još razvijaju, sada i u bliskoj budućnosti. Osigurat će i poboljšati alate i tehnike za mjerenje i predviđanje utjecaja koji imaju veze sa ili potječu iz oceana. Izgradit će okvire za učinkovito upravljanje oceanima i osnažiti društva i zajednice za postizanje održivih razvojnih ciljeva za oceane.